• Sueva Beauty

Salatalıklı Su içmenin Cildimize Faydaları

En son güncellendiği tarih: 31 Oca 2019

Salatalık suyu, vücudu nemli tutmanın yanı sıra, karaciğerinizin ve cildinizin sağlıklı olmasına yardımcı olan vitaminleri ve mineralleri içerir.Etkili olması için haftada en az iki ya da üç kez bu içecekten tüketmeniz gerekiyor.

Bir bardak suya salatalık eklemek gibi basit bir şey, bol miktarda A ve C vitamini almanızı sağlayacaktır. Ayrıca, bu içecek tüketebileceğiniz en iyi antioksidanlardan biri olan E vitamini açısından zengindir ve kısa sürede fark edebileceğiniz etkiler gösterir.

Salatalıklı su içmek, cildinizi hava kirliliğine ve sigaraya karşı koruyabilir. Bunlara ek olarak, salatalık kan pıhtılarının oluşmasını engelleyen mineralleri ve besinleri vücuda sağlar. Salatalık suyu içmek, cildi nemli tutmanın harika bir yoludur. Bu yiyeceği düzenli olarak tüketmeniz daha yumuşak, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Salatalık suyu, zayıf kan dolaşımı ve sıvı tutulması ile mücadele eder. Yüksek silikon içeriği sayesinde, vücuttaki toksinleri temizlemeye de yardımcı olabilir. Bu yiyecek ve suyu, akne ve iltihap gibi toksinlerle ilişkili problemler yaşayan kişiler için idealdir.


Salatalık bol miktarda C vitamini sağlar. Bu da sizi UV ışınlarının olumsuz etkilerine karşı korur. Kolajen üretimini arttırır, böylece cildiniz gençleşir ve aynı zamanda güneşin zararlarına karşı da korunmuş olur. 

Bu içecek, kemik ve tırnak sağlığına da iyi gelir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin optimal seviyelerde işlemesine yardımcı olur.

Salatalıklı su nasıl hazırlanır?

Malzemeler

1 adet salatalık 1.5 litre su Yarım limonun suyu

109 görüntüleme0 yorum

info@suevabeauty.com.tr           0212 322 61 12

Pazartesi  -  Cumartesi  09:30  - 19:30

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 by Sueva Beauty Her Hakkı Saklıdır

ylg3.png

İstanbul cad. Tan Sk. No:1 Kat:1 Kemer Corner Sitesi
İnci Blok  Göktürk - İstanbul
info@suevabeauty.com.tr
+90 212 322 61 12
+90 533 207 12 82

WhatsApp.png