• Sueva Beauty

Cilt Bakımında Neden Tonik Kullanmalısınız?

En son güncellendiği tarih: 31 Oca 2019


Cilt Sağlığımızı korumanın en önemli yolu cildimizi sabah- Akşam düzenli bir şekilde temizlemekten geçer. Cilt tipinize uygun ürünler kullanarak akne, siyah nokta ve soluk görüntüden kurtulabilirsiniz. Cilt tipine uygun olan bir temizleme jeliyle yıkanan yüz, ardından tonikle silinir ve son olarak da nemlendirici uygulaması ile günlük bakım ritüeli sonlandırılır. Peki, bu ritüelde 2. aşamada yer alan tonik ne işe yarar?

Cildimiz doğal olarak asidiktir ve PH dengesi 5 ile 6 arasındadır. Cildimizi yıkadıktan sonra kireçli su ve sabunun alkalik yapısı sebebiyle, PH dengesi bozulur. Bu durumda ise cilt dengeyi geri kazanmak için normalden fazla çalışma ihtiyacı duyar ve bu da yağlanmaya yol açabilir. Ancak, tonik kullanımı pH dengesini  hızlı bir şekilde tekrar sağlanmasına yardımcı olur.

Tonik Gözenekleri Küçültür

Bir pamuğa uygulanan az miktardaki tonikle yüzünüzü silmek cildinizi yağdan arındırır ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.

Tonik Cilde Nem Kazandırır

Bazı toniklerin nemlendirme özelliği vardır ve nemin ciltte tutulmasına yardımcı olurlar.

Cildi Tazeler

Tonik cildinizdeki yağın ve kirin temizlenmesini sağlayarak cildinize tazelik kazandırır.

Sağlığımızı ve cildimizin görünüşünü olumsuz yönde etkileyen birçok toksin endüstriyel kimyasallardan gelmektedir. Tonikler ise sigara, sis ve diğer kimyasal maddelerin cildinizden atılmasını sağlar. bu sayede cildiniz daha parlak ve daha sağlıklı görünür. Uzun vade de ise daha az akne, daha az akne izi ve daha az kırışıklık gibi faydaları vardır.

Tonik Akneyi Azaltır

Ciltte yer alan akneler can sıkıcı ve çirkin görünümlüdür. Ayrıca akneler geçse bile doğru tedavi yöntemi uygulanmazsa kalıcı lekelere yol açabilmektedir. Aynı zamanda akne problemi olan ciltler daha yağlı, daha donuk ve dengesiz görünürler. Tonik kullanımı ile beraber cilt fazla yağdan ve ölü deri hücrelerinden arınır. Böylece ciltteki kızarıklıklarda ve hâli hazırdaki aknelerde azalma görülür. İleride oluşabilecek aknelere karşı da cilt korunur.

Evde uygulayabileceğiniz bir tonic önerisini aşağıda bulabilirsiniz.

Biberiye bitkisinden yapılan tonik antik bir güzellik ürünüdür. Bu şifalı bitki dolaşımı artırır ve cildin görüntüsünü güzelleştirir.

Bu toniği iki farklı şekilde hazırlayabilirsiniz:

Taze biberiyeyi doğrayın ve eşit miktarda elma sirkesi ve suyla karıştırın. İki çay kaşığı (10 ml) suyu 15 damla biberiye özü yağı ile karıştırın.

Uygulamadan önce karışımı iyice karıştırın. Unutmayın, sprey şişesi kullanmak size her zaman kolaylık sağlayacaktır.

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

info@suevabeauty.com.tr           0212 322 61 12

Pazartesi  -  Cumartesi  09:30  - 19:30

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 by Sueva Beauty Her Hakkı Saklıdır

ylg3.png

İstanbul cad. Tan Sk. No:1 Kat:1 Kemer Corner Sitesi
İnci Blok  Göktürk - İstanbul
info@suevabeauty.com.tr
+90 212 322 61 12
+90 533 207 12 82

WhatsApp.png