Ütüleme (DIODE) Lazer Epilasyon

Sizi Arayalım
Bilgilendirelim

Diyot bilinen adıyla Diode Lazer Epilasyon, koyu renk tenlerde ve kalın kıllarda çok etkili olan, açık tende ve ince kıllarda daha az etki eden güvenli ve etkili bir lazer epilasyon yöntemidir. Özellikle koyu renk tenlerde tercih edilse de, diğer tüm tenlere de uygulanabilir. Diode lazerinin dalga boyu 800 ile 810 nanometreye kadar ulaşır ve bu dalga boyu lazer epilasyon için altın standart olarak kabul edilir.

 

Diode lazer, Alexandrite lazere göre daha yeni bir teknolojiye sahiptir. Diode lazer yöntemiyle bacaklarda, yüz bölgesinde, koltuk altlarında ve bikini bölgesinde istenmeyen tüyler kalıcı olarak azaltılır veya yok edilir.

 

Diode lazer epilasyon tedavisine girmeden önce bu tekniği uygulayacak kişilerin uzmanlığından ve deneyiminden emin olunması gerekmektedir. Çoğu cilt uzmanı, kalıcı ve hızlı çözüm sunması sebebiyle Diode Lazer Epilasyon yani Ütüleme Lazer Epilasyon yöntemini önermektedirler. 

Diode Lazer Epilasyonda Tüyler Ne Zaman Dökülür? 

Epilasyon seansı sonrasında kıllar hemen dökülmez. Kılların dökülmesi için yaklaşık 1-2 haftalık bir sürecin geçmesi gerekmektedir. Tedavi gören hasta süre geçtikçe kılları nazik bir şekilde tutsa bile, kıllar çıkacaktır ancak sert çekilmemesi gerekmektedir. 

 

Diode lazerin melanini değil, kıl köklerini hedef alması sebebiyle koyu tenli kişilerde çok etkili olmakla beraber, diğer tüm cilt tiplerinde de kullanılabilmektedir. Dalga boyu uzun olduğu için cilt katmanın daha derin bölgelerine inebilir ve kıl köklerine daha rahat nüfuz edebilir.

Diode lazer vücudun geniş bölgelerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Bu sebeple sırt, göğüs ve karın gibi geniş alanlara epilasyon yaptırmak isteyen erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Geniş bölgeler haricinde; geniş dalga boyu ile yüz bölgesinde farklı nitelikteki kılların azaltılmasında da en etkili yöntemlerden biridir.

Ütüleme lazer epilasyon yapılacak bölgelerde gezdirilerek uygulandığı için oldukça hızlı bir yöntemdir. Gezdirildiği bölgelerde çok sayıda kıl folikülünü ısıtarak yapısal değişime uğratan Diode lazer, kıllar aynı büyüme seviyesindeyse kısa dönemde epilasyon seansları sonuçlanır.

 

Diode lazer istenmeyen kıl sorununu kalıcı olarak çözer. Bölgedeki kılların %90’ı tekrar görülmez.

info@suevabeauty.com.tr           0212 322 61 12

Pazartesi  -  Cumartesi  09:30  - 19:30

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 by Sueva Beauty Her Hakkı Saklıdır

ylg3.png

İstanbul cad. Tan Sk. No:1 Kat:1 Kemer Corner Sitesi
İnci Blok  Göktürk - İstanbul
info@suevabeauty.com.tr
+90 212 322 61 12
+90 533 207 12 82

WhatsApp.png